SVETOVNO PRVENSTVO

Gajić: Proti Poljakom smo dobili krila

Objavljeno 16. januar 2013 10.48 | Posodobljeno 16. januar 2013 10.48 | Piše: R. T., STA

Slovenski rokometaši so po dramatični zmagi proti Poljski na poti do prvega mesta v skupini C.

Šestindvajsetletni Jure Dolenec verjame v boljše igre slovenske reprezentance.

ZARAGOZA – Slovenski rokometaši so po treh krogih predtekmovanja na svetovnem prvenstvu v Španiji dosegli tri zmage. Po Savdski Arabiji in Južni Koreji je padla še Poljska (25 : 24). S tem so si že zagotovili nastop v osmini finala.

»Tekma se je odvila po našem načrtu. Začeli smo z obrambo 3-2-1, čeravno je nismo veliko vadili. To je bil del strategije, saj smo Poljake hoteli navaditi na en slog igre, nato pa smo jih v drugem polčasu presenetili z našo udarno obrambo 6-0 in globokim izpadanjem. To nam je v začetku drugega polčasa odlično uspevalo, Poljaki so bili dobesedno šokirani in dolgo časa niso dosegli gola. Mi smo prešli v vodstvo. Škoda, da smo končnico odigrali nekoliko slabše, vse dvome o zmagi bi morali razrešiti v 50. minuti, ko smo imeli nekaj golov prednosti in igralca več na igrišču. Brez evforije gremo naprej,« je povedal Jure Dolenec.

»V prvem polčasu nismo bili kos telesno izjemno močnim Poljakom. V drugem polčasu smo z zgoščeno obrambo 6-0 zasenčili Poljake in začeli igrati svojo igro. Vesel sem, da nam je po dolgem času uspelo premagati velikega tekmeca. Prepričan sem, da nam bo ta tekma dala krila za naslednje dvoboje na svetovnem prvenstvu,« meni Dragan Gajić.

Borut Mačkovšek pa je dodal: »Vedeli smo, da bo tekma s Poljaki najzahtevnejša v prvem delu turnirja in smo se nanjo temeljito pripravili. Bili smo izjemni v obrambi in napadu, lahko samo čestitam soigralcem in trenerju.«

Slovenija bo v četrtek odigrala tekmo proti Belorusiji (ob 15.45), v soboto pa še proti Srbiji (ob 20.15).