TENIS

Francozinja Bartolijeva zmagovalka Wimbledona

Objavljeno 06. julij 2013 18.46 | Posodobljeno 06. julij 2013 18.47 | Piše: STA, Mo. S.

Zmagovalka je za zmago prejela slabih 1,9 milijona evrov, poraženka pa dobrih 930.000 evrov.

LONDON – Francozinja Marion Bartoli je zmagovalka tretjega turnirja za grand slam v sezoni v Wimbledonu. Petnajsta nosilka je v velikem finalu gladko ugnala Nemko Sabine Lisicki, sicer 23. nosilko, s 6 : 1 in 6 : 4.

V prvem nizu je Lisickijeva takoj odvzela servis tekmici, a zatem igrala slabo, kar je Bartolijeva hitro unovčila in povedla s 3 : 1. Do konca niza je dobile vse igre in osvojila uvodni niz. Uvod drugega niza je bil bolj izenačen, Nemka je imela celo štiri priložnosti za odvzem servisa, a že v tretji igri je dobro razpoložena Francozinja prišla do treh žogic za nov brejk, drugo pa je tudi izkoristila in povedla z 2 : 1 ter nato na svoj servis s 3 : 1. Prednost je tudi v tem nizu znala obdržati do konca in se veselila velike zmage na sveti travi.