EUROBASKET

Objavljeno 10. september 2015 17.00 | Posodobljeno 10. september 2015 18.48 | Piše: STA, M. U.

Slovenija – Makedonija 62 : 51

ZAGREB – Slovenska košarkarska reprezentanca je predtekmovanje 39. evropskega prvenstva v Zagrebu končala s tretjo zmago. Premagala je Makedonijo z 62 : 51 (24 : 10, 31 : 24, 52 : 41) in se kot tretjeuvrščena reprezentanca v skupini C uvrstila v osmino finala, ki bo potekala v Lillu v Franciji.

Najboljša strelca pri Sloveniji sta bila Zoran Dragić z dvajsetimi točkami in Alen Omić, ki jih je dosegel 14.

Slovenija je v Zagrebu premagala Gruzijo, Nizozemsko in Makedonijo, izgubila pa s Hrvaško ter Grčijo. Kdo bo njen tekmec v prvem izločilnem boju v soboto v Lillu, bo znano danes zvečer po zadnji tekmi v skupini D. Mogoči tekmeci so Latvija, Češka in Litva.

Po prvem polčasu je Slovenija vodila z 31 : 24, potem ko je izjemno odigrala prvo četrtino (24 : 10), v drugi četrtini pa kar šest minut ni našla poti do obroča. Po tretji četrtini je bilo 52 : 41.