Dvojni dvojček Udriha, poraz obeh Slovencev

Objavljeno 28. december 2013 09.30 | Posodobljeno 28. december 2013 09.30 | Piše: A. L.

Dragićevi so izgubili kar za 29 točk.

Beno Udrih (18) in Brook Lopez (11).

NEW YORK – V košarkarski ligi NBA sta ponoči nastopila oba Slovenca. Beno Udrih je z New Yorkom v domači dvorani doživel poraz proti Torontu s 83 : 95, a je slovenski košarkar igral zelo dobro. Dosegel je 15 točk, 10 podaj, v statistiko pa je vpisal še po 4 skoke in ukradene žoge. V 38 minutah je napravil tudi šest osebnih napak.

New York je v uvodnih sekundah drugega dela po uspešnih prostih metih Udriha povedel z 51 : 40 in imel pet točk prednosti tudi pred zadnjo četrtino. Ta pa je v celoti pripadla gostom, saj so jo dobili kar z 29 : 12. Pri New Yorku je 18 točk in 12 skokov dosegel Andrea Bargnani, točko manj je zabeležil J. R. Smith. Pri Kanadčanih je bil s 25 točkami najbolj razpoložen DeMar Rozan.

Hud poraz Dragićevih

Visok poraz pa je s Phoenixom pri Golden Statu zabeležil Goran Dragić. Gostitelji so zmagali s 115 : 86, Dragić pa je dosegel skromnih osem točk, trikrat uspešno skočil pod obročema, nasprotniku ukradel dve žogi in zabeležil eno samcato podajo. Tekma je bila zanimiva do sredine drugega dela, ko so gostje iz Arizone pri izidu 34:32 še držali stik z domačimi. Do polčasa je prednost narasla na 59 : 40 in v drugem polčasu presegla 20 točk. Pri Phoenixu je bil z 11 koši najučinkovitejši P. J. Tucker, pri zmagovalcih pa Klay Thompson z 21 točkami.