Dvojna španska zmaga v Lombardiji

Objavljeno 29. september 2012 20.40 | Posodobljeno 29. september 2012 20.42 | Piše: M. U., STA

Brajkovič brez vidnejšega uspeha.

Joaquim Rodriguez. Foto: Reuters

BERGAMO – Španski kolesarji do letos še nikoli niso dobili jesenske klasike po Lombardiji, tokrat pa so zabeležili kar dvojno zmago. S samostojnim pobegom je do zmage prišel Joaquim Rodriguez (Katjuša), ki je s tem dirko pred koncem že postal tudi skupni zmagovalec serije, drugo mesto pa je po sprintu zasledovalne skupine osvojil Samuel Sanchez.

Brajkovič brez vidnejšega uspeha

Po 251 kilometrih kolesarjenja od Bergama do Lecca je tretje mesto osvojil Kolumbijec Rigoberto Uran, edinega slovenskega predstavnika Janija Brajkoviča pa ni bilo v ospredju. Dirka je potekala v deževnem vremenu, spolzko cestišče pa je bilo usodno za enega izmed favoritov, svetovnega prvaka in dvakratnega zmagovalca dirke, Belgijca Philippa Gilberta, ki je padel, nekaj časa še poskušal ujeti glavnino, a kmalu obupal in pristal v avtomobilu svoje ekipe.