NBA

Durant je pokopal Udrihove

Objavljeno 20. april 2014 12.59 | Posodobljeno 20. april 2014 12.59 | Piše: STA, T. L.

Oklahoma je premagala Udrihov Memphis.

OKLAHOMA CITY – Ekipa Oklahoma City Thunder je v prvem krogu končnice, ki se je začela v severnoameriški košarkarski ligi NBA, doma premagala Memphis Grizzlies s 100 : 86 in povedla z 1 : 0 v zmagah. Slovenski košarkar Beno Udrih je v dobrih 14 minutah za Memphis dosegel tri točke, štiri skoke in podajo.

Memphis sta pokopala Kevin Durant, ki je dosegel 33 točk, osem podaj in sedem skokov, ter Russell Westbrook s 23 točkami in 10 skoki, ob tem pa je imel še pet podaj. Več kot 10 točk je v vrstah domačih dosegel le še Serge Ibaka (17), pri gostih pa je bila s takim izkupičkom četverica na čelu z Zachom Randolphom, ki je 21 točkam dodal še 11 skokov. Oklahoma je v prvem polčasu že vodila s 25 točkami prednosti, osem minut in 45 sekund pred koncem pa so se gostje približali na vsega dve točki (74 : 72). Tedaj pa sta se povsem razigrala Durant, ki je do konca dosegel devet točk, Westbrook pa tri manj.

Kako je z drugimi?

V prvih tekmah končnice so prednost domačega igrišča izgubila kar tri od štirih moštev. V drugi tekmi na zahodnem delu so igralci Los Angeles Clippers klonili proti moštvu Golden State Warriors s 105 : 109, na vzhodnem delu delu pa Toronto proti Brooklynu s 87 : 94 in Indiana proti Atlanti s 93 : 101.