NBA

Dragićevi v hudih težavah, izgubili tudi Udrihovi

Objavljeno 12. januar 2013 09.41 | Posodobljeno 12. januar 2013 09.41 | Piše: P. J., STA

Udrih je odigral najboljšo tekmo v sezoni.

NEW YORK – V severnoameriški košarkarski ligi NBA sta ponoči zaigrala oba slovenska reprezentanta. Goran Dragić je s svojimi čedalje bolj z oblaki zakritimi Sonci (12 zmag in kar 26 porazov) izgubil v gosteh pri moštvu Brooklyn Nets z 79 : 99. Dragić je v 27 minutah dal 12 točk. Beno Udrih pa je z Milwaukeejem (18 zmag, 17 porazov) izgubil doma proti Detroitu s 87 : 103, v 27 minutah pa je dosegel 15 točk, dodal pa je še dva skoka in tri podaje, sicer je njegovo moštvo zadelo le eno od 16 trojk.

Dragićev Phoenix ima hude težave. Sonca so vpisala peti zaporedni poraz in deveti na zadnjih desetih tekmah. Slabši od Phoenixa je v zahodni konferenci le New Orleans z 11 zmagami in 25 porazi.

Jezerniki izgubili že šesto tekmo zapored

Najboljše moštvo lige Oklahoma City Thunder, ki si vrh deli z losangeleškimi Kliperji, je v gosteh prizadejalo poraz košarkarjem moštva Los Angeles Lakers s 116 : 101. V vrsti Groma sta se najbolj izkazala Kevin Durant z 42 točkami in Russell Westbrook, ki jih dodal 27, v statistiko tekme je vpisal še 10 podaj. Kobe Bryant je bil z 28 točkami prvi strelec Jezernikov, ki so izgubili že šesto tekmo zapored.

Obračun moštev Memphis Grizzlies in San Antonio Spurs (101 : 98) je odločil podaljšek. Pri Grizlijih so bili v ospredju Rudy Gay (23 točk), Mike Conley (21 točk) in Zach Randolph (18 točk, 10 skokov), kar šest igralcev pa je doseglo vsaj 10 točk. Pri San Antoniu je bil prvi strelec Tony Parker s 30 točkami.