PORAZ

Dragić že zaigral za Miami Heat

Objavljeno 22. februar 2015 08.32 | Posodobljeno 22. februar 2015 09.46 | Piše: STA, P. Pa.

Zoran Dragić ni dobil priložnosti, Chris Bosh pa je sezono že končal.

MIAMI – Slovenski košarkar Goran Dragić je prvič zaigral za svoje novo moštvo v severnoameriški ligi NBA Miami Heat. Njegov debi se je končal s porazom floridskega moštva proti New Orleansu, ki je v gosteh zmagal s 105 : 91. Dragić je igral 33 minut, ob metu iz igre 4 : 11 je dosegel 12 točk, imel pa še tri skoke, podajo in ukradeno žogo.

Njegov brat Zoran za novo moštvo ni zaigral, tako kot tudi ne eden Miamijevih zvezdnikov Chris Bosh, ki je zaradi krvnih strdkov v pljučih že končal sezono.

Prvi strelec pri Miamiju je bil Mario Chalmers z 20 točkami, Dwyane Wade je ob skromnem metu prispeval 19 točk, Hassan Whiteside pa je 11 točkam dodal 16 skokov. Pri gostih, ki so zaradi poškodbe rame že v prvi četrtini ostali brez Anthonyja Davisa, je s 24 točkami prednjačil Eric Gordon.