NBA

Dragić že melje s Phoenixom

Objavljeno 08. oktober 2013 11.10 | Posodobljeno 08. oktober 2013 11.14 | Piše: STA, R. T.

Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić je z moštvom Phoenixa odigral prvo pripravljalno tekmo.

PHOENIX –  Phoenix Suns, moštvo košarkarske lige NBA, je v prvem pripravljalnem dvoboju pred novo sezono doma visoko premagalo Maccabi iz Haife s 130 : 89.

Slovenski reprezentant Goran Dragić je bil v prvi peterki zmagovalcev, s 16 točkami pa je bil drugi strelec tekme.

Gostitelji so vse dvome o zmagovalcu odpravili že v prvi četrtini, ki so jo dobili z 32 : 16. Njihov trener Jeff Hornacek je dal priložnost vsem 16 igralcem, vsak pa je igral najmanj sedem minut.

Najbolj sta se izkazala branilca Dragić in Eric Bledsoe (22 točk), ki sta skupaj dosegla 38 točk, devet podaj ter po pet skokov in ukradenih žog. Dragić, ki je bil na evropskem prvenstvu v Sloveniji izbran v najboljšo peterko tekmovanja, je zgrešil le po en met iz igre in prosti met ter bil še petkrat podajalec.