PO MENJAVI

Dragić v novem dresu že drugi strelec tekme

Objavljeno 24. februar 2015 08.34 | Posodobljeno 24. februar 2015 08.34 | Piše: STA, K. K.

Priložnost je dobil tudi Zoran Dragić, ki pa v treh minutah in pol na igrišču ni dosegel nobene točke.

MIAMI – Košarkarji moštva Miami Heat so vknjižili pričakovano zmago na domačem parketu proti Philadelphii, odlično pa se je odrezal Goran Dragić, ki je bil s 23 točkami in 10 podajami drugi strelec tekme. Priložnost je dobil tudi Zoran Dragić, ki pa v treh minutah in pol na igrišču ni dosegel nobene točke.

Goran Dragić je imel najvišjo minutažo med domačimi igralci (več kot 33 minut) ter odličen met iz igre (9 : 14). Ob tem je ukradel še dve žogi, dve ujel ter izgubil tri. Več točk od slovenskega reprezentanta je dosegel le Luol Deng – 29.

Igro Gorana Dragića sta pohvalila tako trener Eric Spoelstra kot tudi prvi zvezdnik ekipe Dwyane Wade. »Hitro se je privadil na nov stil igre in pokazal soigralcem, kako hitro bomo igrali. S časom bo le še boljši,« meni Wade.

Zmago je zabeležil tudi Memphis Bena Udriha. Z 90 : 87 je v gosteh premagal ekipo Los Angeles Clippers, Šempetran je v dobrih sedmih minutah zbral štiri točke.