LIGA EBEL

Dornbirn pokopal upe Olimpije na končnico

Objavljeno 22. februar 2015 21.10 | Posodobljeno 22. februar 2015 21.10 | Piše: STA, S. U.

Ljubljančani so izgubili že petič v šestih tekmah.

LJUBLJANA – Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 6. kroga 2. dela lige EBEL izgubili z Dornbirnom z 1 : 2 (1 : 1, 0 : 0, 0 : 1). Ljubljanski hokejisti so praktično vse možnosti za končnico že zapravili, zdaj bodo do konca drugega dela igrali le še za to, da se izognejo zadnjemu mestu v skupini.

Uvodna tretjina je postregla z dokaj izenačeno predstavo. Domači so imeli med 10. in 14. minuto tudi dve priložnosti z igralcem več, drugo pa tudi izkoristili. Najprej je v eni od akcij gostom plošček še uspelo izbiti z golove črte, že čez nekaj sekund pa je bil uspešen Žiga Pešut za vodstvo zmajev. A to ni trajalo dolgo, saj je Dornbirn hitro dosegel izenačujoči zadetek.

Drugi del so aktivneje začeli domači in nekajkrat nevarno merili. Toda poskusi Andreja Hebarja in Toma Zanoškega so postali plen Nathana Lawsona, domači pa so nato nevarno zapretili še, ko je Zanoški ušel ob številčni prednosti gostov, vendar so njegov prodor ustavili s prekrškom. Številčne prednosti pa zmaji nato niso izkoristili. Dornbirn je imel tudi nekaj priložnosti za vodstvo, a je bil domači vratar Miika Wiikman zbran.

Toda trenutek nezbranosti zeleno-belih na začetku zadnjega dela je gostom omogočil zadetek po akciji izza gola in zmaji so morali tako kot pred dvema dnevoma loviti tekmece. Predali se sicer niso, pripravili so si še nekaj zrelih priložnosti, močan strel Anžeta Ropreta je Lawson s težavo ukrotil, toda Matic Podlipnik, Maks Selan in Zanoški niso bili dovolj natančni. Že dve minuti pred koncem so tudi umaknili vratarja, toda niti s šestimi igralci v polju niso izsilili podaljška.

Ljubljančani bodo v torek gostovali v Celovcu.