Dominantna predstava Dragićeve Vročice

Objavljeno 18. april 2016 09.24 | Posodobljeno 18. april 2016 09.24 | Piše: STA, S. U.

Miami suvereno do vodstva 1 : 0 v končnici lige NBA.

Goran Dragić je za las zgrešil dvojni dvojček. Foto: Reuters

MIAMI – Košarkarji ekipe Miami Heat so uspešno začeli končnico lige NBA. V uvodni tekmi serije na štiri zmage so premagali moštvo Charlotte Hornets s 123 : 91, slovenski zvezdnik Goran Dragić pa je za las zgrešil dvojni dvojček. Ob desetih podajah je zbral devet točk.

Dragić je iz igre metal 2 : 8, imel pa je drugo najdaljšo minutažo v svoji ekipi. Prvi strelec Miamija je bil Luol Deng z 31 točkami (met 11 : 13), Hassan Whiteside pa jih je dodal 21.

Miami je v prvi četrtini dosegel 41 točk, kar je izenačenje klubskega rekorda v končnicah, hkrati pa je na koncu zbral 123 točk, kar je dve točki več od dosedanjega najboljšega klubskega dosežka v playoffu.

Druga tekma bo v sredo znova v Miamiju.

Uvodne tekmo prvega kroga končnice so dobili tudi San Antonio, Cleveland in Los Angeles Clippers.