DERBI

Dolenjski derbi Trebnjemu

Objavljeno 20. april 2013 23.59 | Posodobljeno 21. april 2013 00.00 | Piše: STA, M. U.

Krka – Trimo Trebnje 24 : 26.

V zmagoviti ekipi sta bila najučinkovitejša Staš Skube in Marko Radelj (foto: Aleš Černivec, Delo).

NOVO MESTO – Rokometaši novomeške Krke so v 5. krogu končnice 1. rokometne lige (skupina od 1. do 6. mesta) izgubili s trebanjskim Trimom s 24 : 26 (12 : 12). Dolenjski derbi se je razpletel po okusu trebanjskih rokometašev, Novomeščani pa pet tekem pred koncem končnice za prvaka za njimi zaostajajo za štiri točke. Po izenačenem prvem polčasu je bila druga polovica tekme domena gostujočih igralcev, ki so si v 48. minuti priigrali štiri gole prednosti (21 : 17), ko pa so tri minute zatem povišali na 24:18, je bilo jasno, da bodo iz dvorane Marof odnesli obe točki.

V zmagoviti ekipi sta bila najučinkovitejša Staš Skube in Marko Radelj. Oba sta dosegla po šest golov, izkazal pa se je tudi vratar Klemen Ferlin s 15 obrambami. V novomeški je blestel Miha Svetelšek z 10 zadetki, vratar Anže Vrbinc pa je zbral 14 obramb. Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 26. aprila, gostovala pri velenjskem Gorenju, novomeška pa bo v soboto, 27. aprila, gostila koprski Cimos.