LIGA ABA

Crvena zvezda premagala Olimpijo

Objavljeno 05. januar 2013 22.36 | Posodobljeno 05. januar 2013 22.38 | Piše: Mo. S., STA

Olimpija bo v 17. krogu 13. januarja gostila Zadar.

LJUBLJANA – Košarkarji Union Olimpije so v 16. krogu lige ABA izgubili proti Crveni zvezdi s 56 : 70 (14 : 17, 26 : 36, 40 : 52). Ljubljančani, ki so ostali brez Dominica Watersa, Aron Baynes pa je med prazniki nekoliko dlje počival zaradi bolezni, so s porazom, osmim v ligi, začeli leto 2013. Gostje so bili skoraj vso tekmo v ospredju, prvič pa so občutneje pobegnili že v drugi četrtini. Lov Olimpije v drugem polčasu pa ob zelo slabi realizaciji metov (25-odstotni) ni obrodil sadov.

Beograjčani so prvo občutnejšo razliko naredili v 13. minuti, ko so povedli s 26 : 16, tri minute pozneje pa po košu Michaela Scotta vodili že s 30 : 18. Ljubljančani so v prvem polčasu slabo metali iz igre, zadeli so zgolj 23 odstotkov svojih metov, in izgubili skok, tako da deset točk prednosti Crvene zvezde pred drugim polčasom ni bilo presenetljivih.

Tudi v uvodu drugega polčasa se razmerje moči na parketu ni spremenilo, gostje so še naprej domačim bežali za približno deset točk. V 26. minuti so Beograjčani po trojki Igorja Rakočevića pobegnili že na 44 : 29, kar je ob zelo skromnem metu iz igre zeleno-belih (do takrat so zadeli zgolj štiri mete za dve točki od 21) domačim navijačem dajalo le malo upanja na ugoden razplet. To se je tudi uresničilo, kljub občasnim prebliskom gostiteljev namreč Crvena zvezda domačim ni pustila blizu in prišla do nove, 11. zmage.

Pri Olimpiji je bil najboljši strelec Baynes s 13 točkami, pri gostih jih je Rakočević dosegel 23.