Crvena zvezda ni dovolila presenečenja

Objavljeno 24. februar 2013 23.10 | Posodobljeno 24. februar 2013 23.10 | Piše: S. U., STA

Košarkarji Krke so v 22. krogu lige ABA izgubili s Crveno zvezdo z 52 : 57.

Utrinek s tekme.

NOVO MESTO – Košarkarji Crvene zvezde nadaljujejo pohod proti zaključnemu turnirju. V Novem mestu so proti slovenskemu prvaku zabeležili deveto zmago v zadnjih 10 tekmah, tako da za Igokeo zanesljivo zasedajo vrh razpredelnice. Krka, ki je nastopila brez poškodovanega Eda Murića in doživela 13. poraz, bo morala na jubilejno 10. zmago še malce počakati. Naslednjo priložnost bo imela v petek v slovenskem derbiju proti Unionu Olimpiji v Stožicah.

Dobremu uvodu sledila katastrofa

Novomeščani so izjemno dobro odigrali uvodnih osemnajst minut in katastrofalno naslednjih osem. V tem času je Crvena zvezda naredila delni izid 21 : 0 (!), se vrnila s 15 točk zaostanka in zakoličila pot do zmage.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih minutah. Minimalne prednosti 49 : 45, ki jo je imela Crvena zvezda pet minut pred koncem, Krka ni znala ujeti. Bila je blizu, vendar poskusi z razdalje, eden Domna Lorbka in dva Jureta Lalića, niso našli cilja. Beograjčani so tako prišli do 16. zmage v sezoni.

Krka - Crvena zvezda 52 : 57 (19 : 14, 32 : 21, 38 : 40)

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1200, sodniki: Radović, Vovk, Hordov (vsi Hrvaška).
Krka: Lorbek 5 (2/2), Vladović 8, Rojc 2, Lalić 5 (1/2), Pavić 2 (0/2), Lučić 11 (3/4), Kastrati 3, Bolčina 1 (1/2), Klobučar 9 (4/6), Smodiš 6 (4/4).
Crvena zvezda: Cvetković 2, Rakočević 14 (10/12), Simonović 6, Savović 8 (1/2), Katić 12 (2/5), Samardžiski 4 (0/2), Radivojević 4 (0/1), Nelson 7 (2/6).
Prosti meti: Krka 15/22, Crvena zvezda 15/28.
Met za tri točke: Krka 3/18 (Klobučar, Kastrati, Lorbek), Crvena zvezda 4/24 Simonović 2, Savović, Nelson).
Osebne napake: Krka 28, Crvena zvezda 26.