Celjska zmaga za slovo od lige prvakov

Objavljeno 21. februar 2015 21.53 | Posodobljeno 21. februar 2015 22.15 | Piše: STA, M. U.

Celje Pivovarna Laško – Čehovski medvedi 29 : 25.

Rokometaši se želijo zahvaliti gasilcem, vojakom, delavcem elektro podjetij in sodelavcem civilne zaščite.

CELJE – Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v zadnjem krogu skupinskega dela evropske lige prvakov na domačem igrišču danes premagali Čehovske medvede z 29 : 25 (14 : 15). Tekmeci iz Čehova jim kljub močnemu odporu vendarle niso bili kos, po revijalni tekmi, ki ni imela pravega tekmovalnega naboja, pa so slovenski prvaki osvojili končno peto mesto in se niso prebili v osmino finala. Iz skupine C so se v izločilne boje prebili madžarski Veszprem, makedonski Vardar iz Skopja, nemški Rhein-Neckar Löwen in francoski Montpellier.

Slovenski prvaki so na 10 tekmah dvakrat premagali Čehovske medvede in enkrat Rhein-Neckar Löwen, po dvakrat izgubili z Vardarjem, Montpellierem in Veszpremom ter še enkrat z nemško zasedbo iz Mannheima.