ROKOMET

Celjani premagali vodilno Gorenje

Objavljeno 19. april 2014 20.00 | Posodobljeno 19. april 2014 19.58 | Piše: STA, Mo. S.

Junaka štajerskega rokometnega derbija sta bila domača vratarja.

CELJE – V derbiju 5. kroga končnice 1. lige v rokometu, skupine od 1. do 6. mesta, so rokometaši Celja Pivovarne Laško z 31 : 26 (16 : 14) premagali vodilno Gorenje Velenje in se mu na razpredelnici približali na vsega dve točki.

V prvem delu, začetni met na tekmi je izvedel biatlonec Jakov Fak, je bil izid izenačen do šeste minute (3 : 3). V nadaljevanju pa so Celjani vseskozi vodili, nekajkrat za tri gole, a gostom vselej dopustili, da so razliko znižali.

Junaka štajerskega derbija sta bila domača vratarja Urban Lesjak in Matevž Skok. V uvodnih 10 minutah je Skok zaklenil svoj gol, ubranil tudi tri sedemmetrovke in gostitelji so prednost 16 : 14 spremenili v neulovljivo vodstvo 23 : 14. Skok je nadaljeval v svojem ritmu in samo v drugem delu zbral 11 obramb.

Premalo časa za preobrat

V končnici tekme so se Velenjčani po zaslugi Jerneja Papeža in Marka Dujmovića, ki sta dosegla po sedem golov, približali na 26 : 21 in celo na 29 : 25, a jim je za preobrat zmanjkalo časa.

Prihodnji konec tedna bodo Velenjčani doma gostili Trebanjce, Celjani pa odhajajo na gostovanje v Ribnico.