LIGA NBA

Beno Udrih v vetrovnem mestu vpisal pomembno zmago

Objavljeno 27. november 2012 10.30 | Posodobljeno 27. november 2012 10.30 | Piše: T. L., STA

Udrih je odigral 28 minut tekme, v tem času pa k zmagi prispeval 11 točk, štiri skoke in šest podaj.

Beno Udrih bi bil prva violina.

CHICAGO – Slovenski košarkar v severnoameriški ligi NBA Beno Udrih je z ekipo Milwaukee Bucks tokrat gostoval v vetrovnem mestu in s soigralci proti nekdaj legendarni ekipi Chicago Bulls dosegel tesno zmago s 93 : 92. Udrih je odigral 28 minut tekme, v tem času pa k zmagi, prvi za Milwaukee po devetih zaporednih porazih, prispeval 11 točk, štiri skoke in šest podaj.

Hamilton dosegel rekordnih 30 točk

Pri gostih se je najbolj izkazal Ersan Ilyasova, ki je kar 14 točk od svojih skupaj 18 dosegel v drugem polčasu, ko so košarkarji Milwaukeeja zaostanek za kar 27 točk spremenili v presenetljivo zmago nad biki. Pri teh je Richard Hamilton dosegel to sezono zanj rekordnih 30 točk, vendar pa zgrešil odločilni met ob pisku sirene, ki bi lahko gostiteljem prinesel zmago. »Če ne igraš tekme vseh 48 minut, se ti lahko zgodi kaj takega. Sami smo si krivi,« je po porazu z glavo zmajeval trener Chicaga, Tom Thibodeau.

Ilyasova je 12 točk dosegel v zadnji četrtini, ko je Milwaukee kar s 30 : 12 nadigral Chicago. Gostje so vso zadnjo četrtino odigrali s petimi rezervami. Poleg Ilyasova so bili na parketu še Epke Udoh, Beno Udrih, Mike Dunleavy in Doron Lamb. John Henson, Udrih in Udoh so vsi k zmagi prispevali po 11 košev, Monta Ellis pa jih je dodal deset. To je za Milwaukee prva zmaga nad Chicagom po 6. aprilu 2010.

Wizardi klonili proti San Antoniu

Washington Wizards so v domači dvorani z 92 : 118 klonili proti moštvu San Antonio Spurs. Boris Diaw je za še četrto zaporedno zmago ostrog nad čarovniki dosegel 16 točk, Tony Parker 15, Tiago Splitter pa 15 in 12 skokov. Washington Wizards so 12. ekipa v zgodovini, ki je sezono v ligi NBA začela z 12 zaporednimi porazi. Brooklyn Nets so v mestnem derbiju v domači dvorani po podaljšku s 96 : 89 premagali New York Knicks. Odločilni koš za zmago je bila trojka Jerryja Stackhousa 3:31 minute do konca podaljška, s katero so si gostitelji priigrali prednost. Brook Lopez je zbral 22 točk in 11 skokov, Deron Williams pa 16 točk in 14 podaj. Prvi strelec kratkohlačnikov je bil Carmelo Anthony s 35 točkami, temu zbiru je dodal še 13 skokov, a je s črte prostih metov zadel le deset od 16 poskusov.

Detroit premagal Portland

Detroit Pistons so s 108 : 101 premagali Portland Trail Blazers na krilih Brandona Knighta, ki je 16 točk od skupno 26 dosegel v prvem polčasu. Memphis Grizzlies so bili s 84 : 78 boljši od Cleveland Cavaliers, košarkarji Oklahome pa so visoko s 114 : 69 premagali Charlotte Bobcats. V olimpijskem Salt Lake Cityju so do zmage prišli Utah Jazz, ki so s 105 : 103 ugnali Denver Nuggets, L.A. Clippers pa so doma v Staples Centru izgubili (98 : 105) proti New Orleans Hornets.