Beno Udrih s soigralci do nove zmage

Objavljeno 28. januar 2015 11.03 | Posodobljeno 28. januar 2015 11.04 | Piše: STA, D. P.
Ključne besede: Beno Udrih

Udrih je v 21 minutah dosegel osem točk, pet podaj in dva skoka.

DALLAS – Moštvo košarkarske lige NBA Memphis Grizzlies je v gosteh s 109 : 90 premagalo Dallas Mavericks. V noči na sredo je ekipa Bena Udriha našla več navdiha proti Dallasu, Udrih pa je v 21 minutah dosegel osem točk, pet podaj in dva skoka. Z 22 točkami je bil najboljši Zach Randolph, pri Dallasu sta jih Chandler Parsons in Monta Ellis dosegla po 19.

Randolph je dosegel dvojni dvojček, saj je ujel še 10 žog, Španec Gasol je dodal 15 točk, šest podaj in štiri skoke, Udrih pa je začel v prvi peterki gostov, ki so dosegli osmo zmago na zadnjih devetih tekmah.

Dramatično je bilo na tekmi med ekipama Golden State Warriors in Chicago Bulls, na kateri so slednji zmagali po podaljšku s 113 : 111. Sedem sekund pred koncem drugega podaljška je dvoboj odločil Derrick Rose (30 točk, 13 : 33 met iz igre) in končal niz 19 zaporednih domačih zmag Bojevnikov. Španec Pau Gasol je bil na pragu trojnega dvojčka (18 točk, 16 skokov in osem podaj).

Košarkarji Indiane so doma izgubili proti Torontu z 91 : 104, Detroit proti Clevelandu s 95 : 103, Miami proti Milwaukeeju s 102 : 109, Los Angeles Lakers pa proti Washingtonu z 92 : 98.