Z ODLIKO

Benjamin Savšek najhitrejši v kvalifikacijah Bratislave, Kauzer tretji

Objavljeno 23. avgust 2013 23.15 | Posodobljeno 23. avgust 2013 23.15 | Piše: STA, M. U.

Odličen začetek slovenskih slalomistov.

BRATISLAVA – Slovenski slalomisti na divjih vodah so z odliko opravili kvalifikacije pred zadnjo tekmo svetovnega pokala v tej sezoni v Bratislavi, saj so se vsi uvrstili v polfinale. Najbolj se je izkazal kanuist Benjamin Savšek, ki je bil najhitrejši, kajakaš Peter Kauzer pa je zasedel tretje mesto. Med deseterico sta kvalifikacije končala še Simon Brus in Anže Berčič. Kanuist Berčič, zmagovalec preteklih dveh tekem svetovnega pokala v Seu d'Urgellu in Tacnu, je bil tokrat 10., kajakaš Brus pa je kvalifikacije končal na devetem mestu. Vsi kajakaši so bili med dvajseterico; Martin Albreht je bil 12., Janoš Peterlin pa 20.

Tudi preostali slovenski predstavniki so si priveslali polfinalne nastope

Z 18. časom kvalifikacij si je vnovični polfinalni nastop priveslal tudi kanuist Luka Božič. V konkurenci kajakašic sta si napredovanje zagotovili obe slovenski predstavnici, ki pa sta imeli v kvalifikacijah nekaj težav s kazenskimi sekundami. Urša Kragelj je bila na koncu 17., Eva Terčelj pa 25. Z 12. časom kvalifikacij sta napredovala tudi Luka Božič in Sašo Taljat med kanuisti dvojci.