TENIS

Bedene v 1. krogu prek Zeballosa

Objavljeno 19. februar 2013 11.04 | Posodobljeno 19. februar 2013 11.08 | Piše: R. T., STA

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je Argentinca Horacia Zeballosa premagal s 4 : 6, 7 : 6 (4) in 6 : 3.

Bedene je presenetil Kavčiča

BUENOS AIRES – Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je napredoval v drugi krog turnirja ATP v Buenos Airesu z nagradnim skladom 493.670 ameriških dolarjev. V prvem krogu je bil Bedene boljši od Argentinca Horacia Zeballosa s 4 : 6, 7 : 6 (4) in 6 : 3.

Kljub temu da Slovenec z žrebom ni imel sreče, saj je uvodoma naletel na petega nosilca, trenutno enega najbolj vročih igralcev na pesku, ki je pred dobrim tednom v finalu turnirja v Čilu (v mestu Viña del Mar) premagal Španca Rafaela Nadala, se v dvoboj ni odpravil z belo zastavo.

Tudi ko je prvi niz izgubil, se je znal vrniti v igro in nasprotniku vsiliti svoj ritem, in se po skoraj treh urah dvoboja veseliti napredovanja. V nadaljevanju se bo Bedene pomeril z zmagovalcem dvoboja med Nemcem Julianom Reisterjem in Argentincem Martinom Alundom.