PORAZ

Bayern še drugič boljši od Uniona Olimpije

Objavljeno 29. januar 2015 00.00 | Posodobljeno 29. januar 2015 00.00 | Piše: STA, A. K.

Košarkarji Uniona Olimpije so v 4. krogu 2. dela evropskega pokala spet izgubili z Bayernom.

MÜNCHEN – Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli tretji poraz v drugem delu evropskega pokala. V četrtem krogu so morali priznati premoč Bayernu iz Münchna z 90 : 84.

Za Bavarce je to druga zmaga proti Olimpiji v zadnjem tednu. V Stožicah so bili boljši z 90 : 80. Ljubljančani sicer še imajo možnosti za napredovanje; v naslednjem krogu bodo gostovali pri Bambergu, 11. februarja pa se bodo v Stožicah pomerili s francoskim Dijonom.

Potem ko so Ljubljančani zaostajali večji del tekme, so v zadnji četrtini s čvrsto obrambo prišli do priložnosti za preobrat. Sasu Salin je v 34. minuti izenačil na 66 : 66, nato je bilo 73 : 72, zadnjo možnost pa so zapravili minuto pred koncem. Pri zaostanku 82 : 81 je srbski center Vladimir Štimac zadel trojko in še drugič postal krvnik zeleno-belih košarkarjev. Prejšnji teden je v Stožicah dosegel 24 točk.