DIRKA PO ŠPANIJI

Barguilu etapa, Nibali zadržal rdečo majico

Objavljeno 06. september 2013 20.31 | Posodobljeno 06. september 2013 20.32 | Piše: STA, Ma. F.

Nosilec najprestižnejše majice na španski pentlji je v cilj prikolesaril z zaostankom 2:43 minute, v skupni razvrstitvi pa ni prišlo do nobenih sprememb.

Warren Barguil.

BARCELONA – Francoz Warren Barguil (Argos-Shimano) je zmagovalec 13. etape kolesarske dirke po Španiji. 21-letni Francoz si je odločilno prednost na 169 km dolgi preizkušnji med krajema Valls in Castelldefels privozil v zadnjem kilometru. Italijan Vincenzo Nibali (Astana) je zadržal rdečo majico vodilnega v skupni razvrstitvi.

Nosilec najprestižnejše majice na španski pentlji je v cilj prikolesaril z zaostankom 2:43 minute, v skupni razvrstitvi pa ni prišlo do nobenih sprememb. Drugouvrščeni Nicolas Roche (Saxo-Tinkoff) zaostaja 31, Španec Alejandro Valverde (Movistar) pa 46 sekund.

Drugo mesto na današnji etapi je s sedmimi sekundami zaostanka zasedel Italijan Rinaldo Nocentini (AG2R La Mondiale), tretji pa je bil Nizozemec Bauke Mollema (Belkin).

Na dirki nastopata dva Slovenca: Janez Brajkovič (Astana) je danes zasedel 68. (+3:12), v skupni razvrstitvi pa je na 21. mestu (+9:43). Grega Bole (Vacansoleil) je današnjo preizkušnjo končal na 129. mestu (+15:23), skupno pa je 122. (+1:41:51).