Ashton Eaton najboljši po dveh dnevih deseteroboja

Objavljeno 11. avgust 2013 21.43 | Posodobljeno 11. avgust 2013 21.45 | Piše: STA, Mo. S.

Ashton Eaton iz ZDA je z 8809 točkami dosegel izid sezone na svetu.

Ashton Eaton.

MOSKVA – Ashton Eaton iz ZDA je na 14. svetovnem prvenstvu v atletiki v Moskvi zmagal po dvodnevnem tekmovanju deseteroboja. Z 8809 točkami je dosegel izid sezone na svetu.

Eaton, olimpijski zmagovalec in lanski dvoranski svetovni prvak, je že pred zadnjima dvema disciplinama zanesljivo vodil, saj je Nemec Michael Schrader na drugem mestu zaostajal za 181 točk. Schrader je Nemčiji s srebrom po 16 letih priboril prvo mnogobojsko zlato na SP (8670), bron pa je osvojil Kanadčan Damian Warner (8512).

Eaton je imel največ težav v skoku v višino (1,93 m), po katerem je nazadoval na četrto mesto, v tej panogi pa je tekmovanje, ker ni preskočil začetne višine, končal tudi njegov rojak in dvakratni svetovni prvak Trey Hardee. Eaton se je v nadaljevanju pobral in po srebru na SP pred dvema letoma tokrat osvojil tretje zaporedno zlato na velikih prvenstvih.