KAJAK

Apollonio in Blažević osma

Objavljeno 12. julij 2014 22.30 | Posodobljeno 12. julij 2014 22.30 | Piše: STA, A. K.

Varovanca Fredija Apollonia sta letos dobro veslala že na tekmi svetovnega pokala v Milanu.

Na srečo se kajakaš ni huje poškodoval (fotografija je simbolična).

BERLIN – Na evropskem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah v Brandenburgu sta Slovenijo v finalu A drugi tekmovalni dan zastopala Alan Apollonio in Simon Blažević in na 1000 metrov kajakaških dvojcev zasedla osmo mesto.

Varovanca Fredija Apollonia sta letos dobro veslala že na tekmi svetovnega pokala v Milanu, kjer sta veslala v dveh finalih A. Tokrat sta za najhitrejšo posadko finala zaostala za dobrih pet sekund. Naslov evropskih prvakov sta si priveslala Nemca Max Rendschmidt in Marcus Gross, druga sta bila Francoza Arnaud Hybois in Etienne Hubert, tretja pa Slovaka Erik Vlček in Juraj Tarr.

Na isti razdalji je v finalu B veslal Jošt Zakrajšek, ki je zasedel drugo mesto, skupno pa enajsto. V finalu B na 500 metrov je nastopila Anja Osterman, ki je bila peta, kar ji je skupno prineslo 14. mesto, Dejan Fabčič pa je v parakanuju obstal v polfinalu.