NBA

21 točk Dragića za skalp vodilne ekipe

Objavljeno 23. januar 2014 10.55 | Posodobljeno 23. januar 2014 10.57 | Piše: STA, S. U.

Beno Udrih ob porazu New Yorka proti Philadelphii s 106 : 110 ni igral.

PHOENIX – Goran Dragić še naprej blesti v ligi NBA. Davi se je s Phoenixom veselil zmage nad Indiano, vodilno ekipo v ligi NBA, s 124 : 100, Ljubljančan je za ekipo iz Arizone dosegel 21 točk, v statistiko pa vpisal še tri podaje, uspešna skoka in tekmecem ukradel eno žogo. Beno Udrih ob porazu New Yorka proti Philadelphii s 106 : 110 ni igral.

Phoenix je tekmo v svoj prid odločil v drugi četrtini, ko je prednost gostiteljev narasla na 10 točk in več. Pri zmagovalcih je bil s 23 točkami najučinkovitejši Gerald Green, le eno manj od Dragića pa je dosegel Morris Markieff. Pri poražencih iz Indianapolisa je s 26 točkami izstopal Paul George.

V New Yorku je Evan Turner za Philadelphio dosegel kar 34 točk in 11 skokov, med Udrihovimi soigralci je bil z 28 točkami najboljši Carmelo Anthony. Še dve minuti pred koncem so gostje vodili le s 102 : 100, a so imeli v končnici mirnejše živce in tik pred koncem vodili že s 110 : 103, Anthony pa je s trojko sekundo pred koncem poraz malo znižal.

Vnovič je blestel vodilni strelec lige Kevin Durant, ki je k zmagi Oklahoma Cityja pri San Antoniu s 111 : 105 dosegel kar 36 točk.