OI

Pogrom favoritov, slalomski prvak Myhrer

Hirscher in Kristoffersen sta odstopila.
Fotografija: FOTO: Morry Gash, AP

PJONGČANG – V olimpijskem slalomu sta Štefan Hadalin in Žan Kranjec odstopila že v prvi vožnji, Šved Andre Myhrer pa je postal olimpijski prvak. Pri 35 letih je postal najstarejši olimpijski zmagovalec v slalomu, kakor je pol meseca starejši Aksel Lund Svindal postal najstarejši smukaški olimpionik. Srebro je z zaostankom 34 stotink sekunde osvojil Švicar Ramon Zenhäusern, bron pa Avstrijec Michael Matt (+ 0,67). To je sicer Myhrerjeva druga olimpijska kolajna, pred osmimi leti v Vancouvru je bil na slalomski tekmi tretji. Henrik Kristoffersen, vodilni po prvi vožnji, je v drugi odstopil, že v prvi pa je odpadel Marcel Hirscher. Avstrijci so se morali zadovoljiti s tretjim mestom Michaela Matta, brata olimpijskega slalomskega prvaka iz Sočija Maria Matta, ki je do brona napredoval z 12. mesta po prvem delu.

V prvi vožnji odpadel največji favorit

Hirscher, ki v letošnji sezoni v slalomu še ni odstopil, je boj za tretjo zlato olimpijsko kolajno na teh igrah izgubil na progi, ki jo je postavil prav njegov trener Michael Pircher. Na prvi progi je bil najhitrejši Kristoffersen, drugi je bil Myhrer, tretji pa Victor Muffat-Jeandet