ALPSKA KOMBINACIJA

Hirscher dočakal svojo prvo zlato olimpijsko medaljo

Objavljeno 13. februar 2018 07.11 | Posodobljeno 13. februar 2018 12.48 | Piše: T. K.

Slalomski specialisti so osvojili prva tri mesta.

Olimpijski zmagovalec v alpski kombinaciji Marcel Hirscher. FOTO: Denis Balibous, Reuters

DŽONGSON – Vreme v Južni Koreji je le pokazalo svojo lepšo plat in omogočilo izvedbo prve tekme v alpskem smučanju, in sicer alpske kombinacije za moške.

Po smuku najhitrejši Dressen, med Slovenci Čater

Najhitrejši čas na smuku je sicer dosegel Nemec Thomas Dressen, ki ni bil povsem v ospredju na treningih. Na startu so bili štirje Slovenci, trije pa so se uvrstili v prvo trideseterico, najhitrejši med njimi je bil na 13. mestu Martin Čater, ki je zaostal 1,33 sekunde in stotinko sekunde za nesmukačem Hirscherjem. Klemen Kosi je prismučal na 16., Štefan Hadalin, edini pravi slalomist med Slovenci, pa na 21. mesto. Boštjan Kline je zaostal kar za 3,18 sekunde in slaloma zaradi katastrofalnega smuka potem sploh ni vozil.

Slalom prezahteven za smukače

Hirscherju zahtevna postavitev in ledena podlaga po pričakovanjih nista delali težav, zato je dosegel najboljši čas v slalomu in prvič postal olimpijski prvak. Po odličnem nastopu Francoza Alexisa Pinturaulta, 10. v smuku, so bile medalje tako rekoč podeljene. Preostali smučarji na startu niso pokazali dovolj slalomskega znanja. Do bronaste medalje je na svojem prvem olimpijskem nastopu prismučal še en Francoz, Victor Muffat Jeandet, ki se je na tretje mesto prebil z 29. mesta po smukaški predstavi.

Dva Slovenca med deseterico

Čater je slalomiral zgolj kakšne tri sekunde, Hadalin je bil na koncu 8., Kosi pa 10.

»Mislim, da je bila danes možnost tudi za odličje, za uvrstitev med pet pa zagotovo. Svoj osebni cilj sem sicer izpolnil, tako da lahko rečem, da sem izpolnil pričakovanja, se je pa po dobrem smuku ponudila priložnost za kaj več. Toda kljub dobrim občutkom na treningu in ogrevanju slaloma nisem odpeljal, tako kot znam. S svojim slalomskim znanjem bi moral biti na koncu boljši,« ni bil posebno dobre volje Hadalin, ki je za STA tudi pojasnil, kje je v slalomu storil napako.

»Napaka je bila taktična, tehnične ni bilo nobene. Uštel sem se pri izbiri linije, preveč sem zavijal za to postavitev, ki je bila z izjemo dveh pasti precej naravnost. Ni bilo pravega ritma, ni bilo prave hitrosti in zato ni bilo pravega časa,« je za STA dejal Hadalin, ki po bolezni, pred novim letom je bil popolnoma na psu, počasi prihaja k sebi: »Nisem še stoodstoten, a se počutim mnogo bolje.«