Žagar športnik leta po izboru AMZS

Objavljeno 14. november 2014 22.29 | Posodobljeno 14. november 2014 22.30 | Piše: STA, M. U.

Za Žagarjem je najuspešnejša sezona v elitnem tekmovanju grand prix.

Matej Žagar.

ZREČE – Na slavnostni podelitvi nagrad najboljšim športnikom pod okriljem Avto-moto zveze Slovenije (AMZS) je najpomembnejše priznanje za športnika leta prejel spidvejist Matej Žagar. Prislužil si ga je s skupno petim mestom v svetovnem prvenstvu in prvo slovensko zmago v tem tekmovanju. Lani je priznanje za športnika leta dobil motokrosist Klemen Gerčar za naslov svetovnega prvaka v razredu MX3, letos ga je nasledil Žagar s spidvejskimi dosežki.

Za Žagarjem je najuspešnejša sezona v elitnem tekmovanju grand prix

Skupno je končal na petem mestu, ob tem pa v finskem Tampereju dosegel še prvo zmago na dirkah najvišje ravni. Sodelovanje v državnem prvenstvu je bilo ob mednarodnih izzivih zanj sicer obrobno, a je sezono vseeno končal tudi s 13. naslovom slovenskega prvaka.