SPIDVEJ

Žagar s stopničkami v Varšavi pozabil na Krško

Objavljeno 15. maj 2016 09.27 | Posodobljeno 15. maj 2016 09.28 | Piše: STA, S. U.

Matej Žagar je z izvrstnimi vožnjami v Varšavi osvojil tretje mesto na dirki za VN Poljske.

VARŠAVA – Matej Žagar je sinoči z izvrstnimi vožnjami na Narodnem stadionu v Varšavi osvojil tretje mesto na dirki za VN Poljske, drugi postaji svetovnega prvenstva v spidveju, in tako na najboljši mogoč način pozabil slab izid z uvodne dirke letošnje serije Grand Prix v Krškem.

Slavil je branilec naslova Britanec Tai Woffinden, drugo stopničko pa je zasedel Američan Greg Hancock. Žagar je tako po dveh dirkah po točkah že v osmerici, ki ima na koncu sezone zagotovljen obstanek.

»Res sem potreboval pravi motor, ob dobrem vzdušju v ekipi, ki ji zaupam, in pravih nastavitvah se mi je forma, kot kažejo tudi profesionalne lige, povzpela na raven, ki sem si jo želel,« je naš spidvejist komentiral tretje mesto. Veseli se tudi naslednjih dirk: »Pred nami je Horsens, danski oval, kjer sem bil lani drugi, in če se malo pošalim, že komaj čakam, da bom tudi tam na pravem konju. Praga, ki sledi, je pa tudi oval, ki mi ustreza, zato verjamem, da bo rezultat iz Krškega takrat le še bled spomin.«

Naslednja dirka, tretja od enajstih v sezoni, bo 11. junija v danskem Horsensu.