VN ARAGONIJE

V kaotični dirki zmaga Lorenzu, Marquez, Pedrosa in Rossi v pesku

Objavljeno 28. september 2014 17.14 | Posodobljeno 28. september 2014 17.14 | Piše: STA, S. U.

V elitnem razredu motoGP sta v dirki, ki jo je začinil naliv, oba Hondina dirkača padla in končala v ozadju.

MADRID – Španec Jorge Lorenzo (Yamaha) je zmagovalec dirke za VN Aragonije v domačem Alcanizu, 14. preizkušnje sezone motociklističnega svetovnega prvenstva. V elitnem razredu motoGP sta v kaotični dirki, ki jo je začinil naliv, oba Hondina dirkača padla in končala v ozadju, Marc Marquez pa je kljub temu obdržal vodstvo v skupnem seštevku.

Drugi je bil na koncu Španec Aleix Espargaro (Yamaha), ki je za las premagal tretjega Britanca Cala Crutchlowa (Ducati).

Usodne gume za dež

Tako Marquez kot njegov moštveni sotekmovalec Pedrosa sta v zadnjih krogih vztrajala na motociklih z gumami za suho stezo, čeprav je večina tekmecev medtem presedlala na tiste z gumami za dež. Oba sta padla, sicer nato z novima motocikloma prišla do cilja, a le na 13. in 14. mesto.

Že na začetku dirke je grdo padel italijanski veteran Valentino Rossi. Yamahinega voznika so morali na nosilih odnesti v ambulanto, po prvih podatkih pa ni huje poškodovan.

V skupnem seštevku ima Marquez zdaj 292 točk, Pedrosa 217, Rossi je ostal pri 214, Lorenzo pa ima 202 točki.

Sezona se bo nadaljevala na japonskem Motegiju čez 14 dni.

Izidi dirke motociklističnega svetovnega prvenstva za VN Aragonije v Alcanizu in vrstni red v SP: