PRI VRHU

Tim z bolečinami v trebuhu

Objavljeno 04. julij 2017 10.20 | Posodobljeno 04. julij 2017 10.21 | Piše: D. G.

Gajser na Portugalskem spet korak bližje svetovnemu vrhu v motokrosu. Novo zmagoslavje Italijana Cairolija.

AGUEDA – Slovenski motokrosistični šampion Tim Gajser (Honda Gariboldi) se počasi vrača na pota stare slave. Potem ko je pred tednom v Italiji zasedel 10. mesto, je bil na Portugalskem šesti. A se mu pozna, da telesno še ni v popolni pripravljenosti, v kakršni je bil pred nesrečnim padcem. Na začetku prve dirke v razredu MXGP je nekaj časa še držal priključek z vodilnim Jeffreyjem Herlingsom, Antoniem Cairolijem (oba KTM) in Arminasom Jasikonisem (Suzuki), a nato zdrsnil na 8. mesto, na katerem je tudi končal. Herlings je z zmago po dolgem času vzel mero vodilnemu v skupnem seštevku – Cairoliju, Italijan se je moral zadovoljiti z 2. mestom, Litovec Jasikonis pa s tretjim. Na drugi preizkušnji je Gajser začel še bolje, ko je osvojil tudi Holeshot (prvi je prečkal provizorično črto v ovinku po startu) in nekaj trenutkov vodil, nato pa je moral spet priznati premoč glavnim igralcem s prve dirke. Tokrat Cairoli ni dovolil, da bi mu Herlings ukradel glavno vlogo, in je Nizozemcu pustil le povohati zmago, saj je v cilj skočil z dvema sekundama prednosti. Zmaga na drugi dirki je bila za Italijana dovolj, da je na koncu igrala italijanska himna, medtem ko si je Jasikonis z dvema 3. mestoma privozil sploh prve stopničke v elitnem razredu. »Nisem najbolje začel na prvi dirki, poleg tega me je močno bolel trebuh. Vem, da bi bilo lahko bolje. Čuti se napredek, imam pa tri tedne časa do naslednje dirke na Češkem, da ulovim še boljšo formo,« je dejal Gajser, ki je na drugi dirki zasedel 6. mesto. Cairoli je pred dopustom še povečal prednost v seštevku, ta zdaj pred drugim Clementom Desallom (Kawasaki) znaša 91 točk, Gautier Paulin (Husqvarna) zaostaja za še dodatne štiri, Herlings na četrtem pa še za eno več. Gajser je še vedno peti