FORMULA 1

Soči: Nico Rosberg bo začel z najboljšega startnega mesta

Objavljeno 30. april 2016 23.30 | Posodobljeno 30. april 2016 23.30 | Piše: STA, M. U.

Hamilton je imel ponovno težave z motorjem.

SOČI – Nemec Nico Rosberg (Mercedes) bo veliko nagrado Rusije v Sočiju začel z najboljšega startnega mesta. Pred dirko svetovnega prvenstva formule ena je bil v kvalifikaciji za vodilnim v prvenstvu drugi Finec Valtteri Bottas (Williams), iz druge startne vrste pa bosta začela Finec Kimi Räikkönen (Ferrari) in Brazilec Felipe Massa (Williams).

Branilec Naslova Britanec Lewis Hamilton je imel ponovno težave z motorjem, zagodel mu je na drugem treningu in na tretjem ni mogel sodelovati in bo dirko začel z desetega startnega mesta. Eno startno vrsto pred njim bo začel Nemec Sebastian Vettel (Ferrari), ki je dobil pet kazenskih mest pribitka in bo začel sedmi, ker so morali zamenjati menjalnik na svojem bolidu. Rosberg je še drugič zapored v Sočiju osvojil prvo startno mesto in 24. v karieri. Letos je zmagal na vseh treh dirkah za SP.