Rossiju deževna dirka v Silverstonu, Marquez na tleh

Objavljeno 30. avgust 2015 17.47 | Posodobljeno 30. avgust 2015 17.47 | Piše: STA, M. U.
Ključne besede: Valentino Rossi

Sezona v SP se bo nadaljevala na dirkališču v Misanu čez 14 dni.

Alexis Masbou.

SILVERSTONE – Italijan Valentino Rossi (Yamaha) je zmagovalec 12. dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu. Na preizkušnji v Silverstonu, ki jo je zaznamovalo močno deževje, je v elitnem razredu motoGP premagal Danila Petruccija (Ducati), tretji pa je bil Andrea Dovizioso (Ducati). Rossi je s četrto zmago v sezoni spet prevzel skupno vodstvo; dirko sta z moštvenim sotekmovalcem Špancem Jorgejem Lorenzom začela z enakim izkupičkom 211 točk, zdaj pa jih ima Italijan 236, danes Španec pa 224.

Še slabše kot Lorenzu se je godilo svetovnemu prvaku Marcu Marquezu (Honda), ki je osem krogov pred koncem padel in končal dirko, s tem pa praktično zapravil možnosti, da bi še posegel v boj za naslov prvaka, saj ostaja pri 159 točkah. Sezona v SP se bo nadaljevala na terenu Rossija, na dirkališču v Misanu, čez 14 dni.