VN BAHRAJNA

Rosberg zmagovalec v Bahrajnu

Objavljeno 03. april 2016 21.10 | Posodobljeno 03. april 2016 21.10 | Piše: S. U.

Ferrari je ostal le z enim dirkalnikom, saj je nekdanji svetovni prvak Nemec Sebastian Vettel zaradi okvare motorja odstopil že v krogu za ogrevanje.

MANAMA – Nemec Nico Rosberg (Mercedes) je na drugi dirki nove sezone svetovnega prvenstva formule 1 dosegel še drugo zmago. Po preizkušnji v Melbournu je bil najhitrejši tudi v Bahrajnu. Danes je drugo mesto osvojil Finec Kimi Räikkönen (Ferrari), tretji je bil Rosbergov moštveni sotekmovalec Britanec Lewis Hamilton.

Z drugo zmago in že peto v nizu, saj je dobil tudi zadnje tri lanske, je nemški voznik še nekoliko povečal naskok v skupnem seštevku SP. Zdaj ima 50 točk, svetovni prvak Hamilton je drugi s 33.

Ferrari je ostal le z enim dirkalnikom, saj je nekdanji svetovni prvak Nemec Sebastian Vettel zaradi okvare motorja odstopil že v krogu za ogrevanje. Hamilton, ki je imel najboljši startni položaj, pa je po trčenju z Valtterijem Bottasom zdrsnil na šesto mesto in do cilja ni mogel više kot do tretjega.

Svetovno prvenstvo se bo nadaljevalo čez dva tedna z dirko na Kitajskem.