Rosberg našel ritem za zmago, Hamilton ob živce

Objavljeno 19. junij 2016 21.17 | Posodobljeno 19. junij 2016 21.18 | Piše: STA, A. K.

Drugi je bil Vettel, tretji pa je Perez.

Rosberg je dosegel peto zmago v sezoni in skupno 19. v karieri.

BAKU – Nico Rosberg ima po zmagi v Bakuju, kjer so prvič izvedli dirko po mestnih ulicah, zdaj 24 točk prednosti pred moštvenim sotekmovalcem Lewisom Hamiltonom, britanski svetovni prvak je bil danes po tehničnih težavah le peti. Rosberg tokrat ni imel težav, da je dosegel peto zmago v sezoni in skupno 19. v karieri.

V Bakuju, kjer je bila steza za vse nova, saj je bila ulična premiera na sporedu prvič, ni imel težav s tekmeci in je vodil od starta do cilja. »Odlično! To je zelo pomembna zmaga. To je bil moj glavni cilj na tej dirki, to, da sem spet malo bolj spredaj v SP, pa je le še dodatna vrednost,« je dejal Rosberg, ko je prejel pokal iz rok predsednika države Ilhama Alijeva. Hamilton je imel tokrat več težav. Na treningih je bil sicer najhitrejši, v kvalifikacijah pa se je zaletel v zid in je tako dirko začel z 10. mesta. »Nenehno sem pogledoval na zaslon in skušal ugotoviti, kaj je narobe. Bilo je kar malo smešno, šele na koncu sem spet imel vso potrebno moč,« se je pritoževal svetovni prvak, ki se je med dirko po radijski zvezi še prepiral s svojim moštvom glede teh težav in možnih rešitev.