VN BELGIJE

Ricciardo zmagal v Belgiji

Objavljeno 24. avgust 2014 18.13 | Posodobljeno 24. avgust 2014 20.30 | Piše: STA, S. U.

Za Ricciarda je bila današnja zmaga že tretja v sezoni.

SPA FRANCORCHAMPS – Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull) je zmagovalec 12. dirke sezone svetovnega prvenstva formule 1. Na preizkušnji v belgijskem Spa Francorchampsu je bil drugi Nemec Nico Rosberg (Mercedes), tretji pa Finec Valtteri Bottas (Williams).

Za Ricciarda je bila današnja zmaga tretja v sezoni, zmagal je namreč že v Kanadi in Madžarski. V skupnem seštevku je na vrhu ostal Rosberg, drugi je njegov moštveni sotekmovalec Britanec Lewis Hamilton, ki današnje dirke ni končal, tretji pa Ricciardo.

Naslednja dirka SP bo 7. septembra v Monzi.

Magnussen kaznovan in ob šesto mesto

Vodstvo dirke svetovnega prvenstva formule 1 je po današnji dirki za veliko nagrado Belgije v Spa-Francorchampsu danskega voznika McLarna Kevina Magnussena zaradi nevarne vožnje kaznovalo z 20-sekundnim pribitkom. Danec je tako s šestega nazadoval na 12. mesto.

Danec se je pred koncem dirke v Belgiji zapletel s Špancem Fernandom Alonsom (Ferrari), ki je moral pri njunem srečanju zapustiti stezo, da bi se izognil trčenju. Magnussenu pa so dodelili še dve kazenski točki.

Do točk v SP je tako prišel še dirkač Force Indie Nemec Nico Hülkenberg, ki je z 11. mesta prišel na deseto.