FORMULA 1

Na treningu v Suzuki najhitrejša Vettel in Hamilton

Objavljeno 11. oktober 2013 12.52 | Posodobljeno 11. oktober 2013 12.58 | Piše: STA, R. T.

Pred veliko nagrado Japonske v formuli 1 so danes najzadovoljnejši pri Red Bullu in Mercedesu.

SUZUKA – Voznike formule 1 v nedeljo čaka nova preizkušnja svetovnega prvenstva, dirka za veliko nagrado Japonske v Suzuki. Na prvem prostem treningu je bil najhitrejši britanski voznik Lewis Hamilton (Mercedes), drugega pa je dobil Nemec Sebastian Vettel (Red Bull), vodilni v skupnem seštevku svetovnega prvenstva.

Vettel (Red Bull) je na pragu ubranitve naslova svetovnega prvaka, potem ko je zmagal že na osmih letošnjih preizkušnjah.

Izidi drugega treninga so bili pisani na kožo moštva Red Bull, za Vettlom se je uvrstil njegov moštveni kolega Avstralec Mark Webber, tretji pa je bil Nemec Nico Rosberg (Mercedes).

Na prvem treningu sta prvi dva mesti zasedla voznika Mercedesa, za Hamiltonom se je uvrstil Rosberg, Vettel je bil tretji, Webber pa četrti.

Če bo na nedeljski dirki Vettel zmagal, Fernando Alonso (Ferrari) pa bo slabši kot osmi, bo Nemec štiri dirke pred koncem letošnjega svetovnega prvenstva že osvojil četrti zaporedni naslov prvaka.