SPIDVEJ

Matej Žagar zmagovalec na Finskem

Objavljeno 17. maj 2014 23.38 | Posodobljeno 17. maj 2014 23.38 | Piše: STA, S. U.

Slovenski spidvejist je prvič v karieri stopil na najvišjo stopničko SP posameznikov.

TAMPERE – Slovenski spidvejist Matej Žagar je na tretji dirki sezone svetovnega prvenstva na Finskem zmagal in tako prvič v karieri stopil na najvišjo stopničko SP posameznikov. Žagar se je danes prvič v sezoni uvrstil v finale, v katerem je premagal svetovnega prvaka Britanca Taia Woffindna in Šveda Fredrika Lindgrena.

Žagar je na prvih dveh preizkušnjah na Novi Zelandiji in v Bydgoszczu osvojil po šest točk, tokrat pa jih je že v predtekmovanju zbral 10. S tem izkupičkom, dvakrat je zmagal, bil enkrat drugi in dvakrat tretji, se je zanesljivo uvrstil v polfinale, kjer si je privozil drugo mesto in s tem vstopnico za veliki finale.

V finalu je dobro začel in bil večji del na drugem mestu za Woffindnom, nato pa je izkoristil napako tekmeca in švignil mimo njega do prve zmage v karieri. Tekmo je končal s 15 točkami.

Sezona elitnega tekmovanja v seriji za veliko nagrado se bo nadaljevala 31. maja v Pragi.