MOTOGP

Marquez zmagovalec Argentine, Rossi srečno do drugega mesta

Objavljeno 03. april 2016 23.57 | Posodobljeno 03. april 2016 23.57 | Piše: STA, S. U.

Zmagovalec uvodne dirke sezone Jorge Lorenzo je končal brez točk po padcu v sedmem krogu.

BUENOS AIRES – Španec Marc Marquez (Honda) je zmagovalec druge dirke sezone svetovnega prvenstva v motociklizmu. V elitnem razredu motoGP je v argentinskem Termasu de Riu Hondu premagal Italijana Valentina Rossija (Yamaha), na tretjo stopničko je privozil drugi Hondin dirkač Španec Dani Pedrosa.

Zmagovalec uvodne dirke sezone, Rossijev sotekmovalec pri Yamahi Jorge Lorenzo, je končal brez točk po padcu v sedmem krogu, še slabše pa se je dirka končala za Ducati: Andrea Dovizioso in Andrea Iannone sta bila še v zadnjem krogu na drugem in tretjem mestu, a sta nato v zadnjem zavoju trčila ter stopničke prepustila tekmecem.

Marquez je prevzel skupno vodstvo v SP, zdaj ima 41 točk.

Sezona se bo nadaljevala že čez teden dni s preizkušnjo v ameriškem Teksasu.