Hamiltonu oba treninga v Barceloni

Objavljeno 09. maj 2014 18.05 | Posodobljeno 09. maj 2014 18.07 | Piše: STA, Mo. S.

Prevlada Mercedesa se nadaljuje.

Lewis Hamilton.

BARCELONA – Moštvo formule 1 Mercedes tudi po selitvi karavane v Evropo, kjer bo v Barceloni v nedeljo prva evropska postaja letošnje sezone svetovnega prvenstva, nadaljuje prevlado. Britanec Lewis Hamilton je danes dobil oba prosta treninga.

Hamilton je bil najhitrejši že dopoldne na prvem prostem treningu, drugi čas je dosegel njegov rojak Jenson Button (McLaren-Mercedes). Tretji je bil Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull), Nico Rosberg (Mercedes) je dosegel peti čas.

Še bolje sta se Mercedesova voznika, ki sta pobrala vse zmage na uvodnih štirih dirkah sezone, odrezala popoldne. Hamilton je bil prvi, Rosberg drugi, tretji pa znova Ricciardo. Za najhitrejšo trojico sta se uvrstila Ferrarijeva dirkača Španec Fernando Alonso in Finec Kimi Räikkönen.

Svetovni prvak Nemec Sebastian Vettel po šele 20. času na prvem treningu na drugem sploh ni startal zaradi tehničnih težav Red Bullovega dirkalnika.