VN ITALIJE

Hamilton slavil v Italiji, Vettel reševal Ferrarijevo čast

Objavljeno 06. september 2015 17.46 | Posodobljeno 06. september 2015 20.22 | Piše: STA, S. U.

Brez kazni za Mercedes, Hamilton ostaja zmagovalec Monze.

MONZA – Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) je dosegel novo zmago v svetovnem prvenstvu formule 1 in se še bolj utrdil na prvem mestu skupnega seštevka. Na preizkušnji za VN Italije v Monzi, 12. dirki sezone, je navijače Ferrarija z drugim mestom navdušil Nemec Sebastian Vettel, tretji je bil brazilski veteran Felipe Massa (Williams).

Drugi mercedesov dirkač Nico Rosberg, drugi v skupnem seštevku SP, je dva kroga pred koncem, ko je bil tretji, zaradi okvare motorja zapeljal s steze, ko je bil na tretjem mestu, nazadnje je bil le 17. in ostal brez novih točk.

Skupno je po sedmi zmagi v sezoni in skupno že 40. v karieri na prvem mestu ostal Hamilton, ki ima zdaj že 252 točk, Rosberg je ostal pri 199, približal pa se mu je Vettel, ki jih ima zdaj 178.

Naslednja dirka bo preizkušnja v Singapurju čez 14 dni.

Britanec Lewis Hamilton ostaja zmagovalec dirke formule 1 v Monzi. Vodstvo tekmovanja je sporočilo, da je po preiskavi domnevnih nepravilnosti v ekipi Mercedes sklenilo, da se vrstni red ne bo spreminjal.