Espargaro s prvega startnega mesta na VN Nizozemske

Objavljeno 27. junij 2014 23.53 | Posodobljeno 27. junij 2014 23.53 | Piše: STA, Mo. S.

Marc Marquez je kvalifikacije končal na drugem mestu.

Aleix Espargaro.

ASSEN – Španec Aleix Espargaro (Yahama) bo veliko nagrado Nizozemske v motociklizmu začel s prvega startnega mesta v kraljevskem razredu motoGP. V kvalifikacijah je bil drugi njegov rojak Marc Marquez (Honda), ki bo poskušal v soboto v Assnu osvojiti osmo zaporedno zmago v svetovnem prvenstvu v tej sezoni, v kateri je še neporažen.

Espargaro je s časom minute in 38,789 sekunde dosegel tudi najhitrejši čas kroga, ki so ga doslej zabeležili na dirkališču Assen. V težkih in spremenljivih vremenskih razmerah je Marqueza prehitel za 1,405 sekunde, tretji pa je bil tretji Španec Dani Pedrosa (Honda, +1,943).

Španec Esteve Rabat (Kalex) bo začel s prvega startnega mesta v razredu moto2, v katerem tudi vodi v skupnem seštevku. V kategoriji moto3 je bil najhitrejši Avstralec Jack Miller (KTM), Španec Alex Marquez (Honda), vodilni v prvenstvu, pa je na drugem mestu zaostal 0,116 sekunde.