Pod Simeonejem nikoli slabši

Mlada Barça prebrodila stare težave, Atletico še v krizi

Atletico vedno dlje od obrambe državnega naslova, za petami Madridčanom zdaj tudi že Barcelona. Zadela Andraž Šporar in Jasmin Kurtić.
Fotografija: Gavi (na fotografiji) je z mojstrskim prodorom in strelom ob vratnico poskrbel za 2:0 na obračunu Barcelone z Elchejem. Katalonci so nato v drugem polčasu dobili dva gola iz dveh napadov, nato je na sceno spet stopil mladi španski as, ki je po rodu iz okolice Seville. FOTO: Pau Barrena/AFP

Nogometašem Atletica je v Sevilli morda že usodno zdrsnilo v lovu na drugi zaporedni naslov državnega prvaka. Pri Barceloni so vendarle našli nekaj razlogov za veselje, potem ko sta v ospredje odločno stopila golobradca. Mrežo Atleticovega vratarja Jana Oblaka je v sedmi minuti z izjemnim strelom načel hrvaški zvezdnik Ivan Rakitić, a so se varovanci Diega Simeoneja vrnili še pred polčasom, ko je izenačil Felipe. Tesen obračun z malo priložnostmi je v 88. minuti iz neposredne bližine odločil Lucas Ocampos in Simeoneju prvič v trenerski karieri prizadejal tretji zaporedni poraz v la ligi.

»Absolutno sem miren in zaupam v ekipo,« je bil po tekmi spravljiv Simeone. »Ko sem prevzel posle pred desetimi leti, smo vedno zaključevali sezono z 12 točkami za prvouvrščenim, zdaj smo žal spet v tem položaju. Odgovornost je, jasno, moja,« je še povedal Simeone. Kamere so ujele napadalca Luisa Suareza, junaka minule šampionske sezone, ki je Argentinca glasno opsoval po menjavi v 60. minuti.

Jan Oblak je v zaključku obračuna prišel pred vrata Seville. Real Madrid, ki bo v nedeljo zvečer gostil Cadiz, ima priložnost sosedom pobegniti že na 16 točk prednosti. FOTO: Marcelo del Pozo/Reuters

Slabo formo Atletica najbolje ponazarja pogled na lestvico, saj ima Barcelona sredi ene od najhujših kriz po zmagi nad Elchejem (3:2) le dve točki manj. Navijače sta navdušila mlada vezista Gavi in Nico Gonzalez, ki sta zrežirala tudi zmago v 85. minuti, potem ko je ekipa Xavija Hernandeza med 62. in 63. minuto prejela kar dva gola po vodstvu z 2:0.

»Manjka nam izkušenosti, a to so fantje s 17, 18 in 19 leti,« je opozoril Xavi, pri katerem je bila žoga kot v sefu. Predvsem 17-letni Gavi, ki je že navdušujoče debitiral za špansko reprezentanco, kaže obrise velikega igralca, mojstrsko je zadel za 2:0 in podal za zmagoviti gol. »Za trenerja je takšen igralec neprecenljiv,« je o tretjem najmlajšem strelcu v zgodovini kluba, prehitel je celo Lionela Messija, dejal Xavi.

INFOGRAFIKA: Delo

Petarda Sarme v Salernu

Najbolj osiromašeno kolo so odigrali na Otoku. Chelsea, ki ni uspel z zahtevo po preložitvi tekme v Wolverhamptonu, je imel na klopi po izbruhu okužb z novim koronavirusom le štiri igralce in nato remiziral brez golov. Manchester City ni grešil na gostovanju v Newcastlu (4:0), prvo tekmo po točno 14 dneh pa je odigral Tottenham. Šele drugi ligaški gol kapetana Harryja Kana v sezoni je na domačem dvoboju z Liverpoolom, ki je tekmo sklenil brez izključenega Andyja Robertsona, pomagal belim do točke (2:2). Man. City je na vrhu lestvice klubu z Anfielda pobegnil na +3.

V drugi ligi je Middlesbrough z golom Andraža Šporarja z 11 metrov doma z minimalnim izidom ugnal Bournemouth​. »Bil je zbran in samozavesten. Dober igralec je in takšne si želim v klubu,« je za BBC dejal novi trener Chris Wilder, ki je še nedavno navduševal v Sheffieldu, zdaj pa je pod njegovo taktirko Boro že na robu uvrstitve na mesta, ki prinašajo dodatne kvalifikacije za premier league.

V serie A je Josip Iličić na domači zelenici utrpel boleč poraz proti AS Romi, dvakrat je v Bergamu zadel angleški napadalec Tammy Abraham. »Zahtevam pojasnilo!« je po sporno razveljavljenem golu za 2:2 v drugem polčasu, ko Iličića že ni bilo več na zelenici, kar vrelo iz domačega stratega Gian Piera Gasperinija. »​Slišim, da je minilo 19 mesecev od zadnje zmage Rome nad katero od vodilnih petih ekip. Zdaj lahko rečemo, da je minilo 20 minut,« je v svojem slogu izjavil Jose Mourinho. Vodilni Inter je s Samirjem Handanovićem v vratih napolnil mrežo Salernitane, pri kateri je Vid Belec obsedel na klopi. Še dobro, saj je na semaforju ob koncu dvoboja pisalo 5:0.