ZADNJA DIRKA SVETOVNEGA PRVENSTVA

Kako mu privoščimo: Tima Gajserja poškodba ni ustavila, spet je pristal na vrhu

Gajser je v tej sezoni zaradi poškodbe izpustil skoraj dve tretjini dirk, tako da na zmago v skupnem seštevku ni mogel računati.
Fotografija: S trdno voljo je spet pristal med najboljšimi. FOTO: Jure Eržen/Delo
S trdno voljo je spet pristal med najboljšimi. FOTO: Jure Eržen/Delo

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec zadnje dirke svetovnega prvenstva v tej sezoni v Matterley Basinu za veliko nagrado Velike Britanije, potem ko je po prvi dobil tudi drugo vožnjo. Naslov prvaka si je v elitnem razredu MXGP že pred zadnjo postajo prvenstva privozil Španec Jorge Prado.

Dolgo odsoten zaradi poškodbe

Konec tedna pada zastor nad sezono svetovnega prvenstva v motokrosu. Gajser je v tej sezoni zaradi poškodbe in dolgega okrevanja izpustil skoraj dve tretjini dirk. Vrnil se je pozno poleti, po vrnitvi dosegel tudi že prvo zmago v Turčiji, na prejšnji preizkušnji v italijanski Maggiori je bil peti, sezono pa je zaključil na vrhuncu z zmago v Angliji.

Na drugem mestu je današnjo dirko končal Švicar Jeremy Seewer, tretji je bil Francoz Romain Febvre.

Razplet današnje dirke ni vplival na razplet na vrhu prvenstva v MXGP, saj je imel Prado neubranljiv naskok pred Febvrom. Španec je na koncu slavil z 921 točkami, Francoz jih je na drugem zbral 854. Na tretjem mestu je sezono sklenil Seewer (759), Gajser pa na enajstem (298).