Celjani zabelili boj za naslov, Olimpija padla v Stožicah

V 27. kolu je derbi pripadel gostom iz Celja. Mrežo je že v 9. minuti zatresel Mitja Lotrič. Cekici v 75. minuti zastreljal 11-metrovko. Na Fazaneriji je Mura premagala Tabor s 3:2 z zmagovitim golom Luke Bobičanca.
Fotografija: Mitja Lotrič (v modrem dresu) je prinesel zmago Celjanov v Ljubljani. FOTO: Leon Vidic

Velika zmaga Celja v Stožicah. Premagana je vodilna Olimpija. Razlika med njima se je stopila na dve točki. Blizu sta tudi Maribor in Aluminij, ki se bosta pomerila jutri. Kmalu bo veliki štajersko-ljubljanski derbi. Sezona v 1. SNL se je zakuhala ...

Mrežo na praznem štadionu je že v 9. minuti zatresel Mitja Lotrič. Endri Çekiçi je v 75. minuti zastreljal 11-metrovko.

Celjani so bolje začeli in v uvodnih minutah je imel več dela Nejc Vidmar. Pred Dariom Vizingerjem so domači žogo izbili v kot, v sedmi minuti pa se je pred golom sam znašel prav Vizinger, toda s kakšnih 12 metrov je žogo poslal tik ob vratnici. A zapravljena priložnost ni zmedla gostov, domača obramba je v uvodu delovala precej zmedeno, kar je znal kaznovati Lotrič. V deveti minuti je spretno prišel do žoge pred ljubljanskim golom in nato matiral Vidmarja.

Jalov ljubljanski napad

Pozneje je do nekaj priložnosti prišla tudi Olimpija. A ni bila posebej nevarna za Matjaža Rozmana, po akciji Maria Jurčevića in strelu Vukušića iz bližine je žogo ujel, Miral Samardžić jo je v 30. minuti poslal daleč čez gol. Pri Celjanih je nato Luka Kerin s kakšnih 18 metrov meril nevarno, Vidmar je žogo s težavo odbil. V 41. minuti so domači obstali, misleč, da bo stranski sodnik pokazal prepovedan položaj, Kerin pa je nato v nadaljevanju akcije zadel le vratnico.

Bi pa lahko tudi Olimpija polčas končala bolje, toda po natančni podaji Luke Menala v 39. minuti je osamljeni Vukušić na daljši vratnici kakšen meter pred golom zgrešil žogo in ostalo je pri 0:1. Začetek drugega polčasa pa je bil bolj ljubljanski. A ne Tomislav Tomić s kakšnih desetih metrov ne Çekiçi po poskusu od daleč v prvih desetih minutah nista bila dovolj nevarna, pa tudi ne Vukušić v 60. minuti. Pri Celjanih pa je prvič Vidmarja resneje ogrel Lotrič v 58. minuti.

Rozman se je izkazal

Çekiçi je po prodoru in padcu na robu kazenskega prostora v 66. minuti zahteval najstrožjo kazen, a je sodnik le odmahnil z roko. Do strela z bele točke pa so domači prišli šest minut pozneje, ko je po padcu Vukušića in posredovanju Josipa Ćalušića Nejc Kajtazovič pokazal na belo točko. Toda zmagovalec dvoboja Çekiçi vs Rozman je bil celjski vratar, ki je prebral namero domačega napadalca in žogo odbil. V naslednji akciji pa je na drugi strani ob posredovanju Vidmarja padel Nino Pungršek, a mu je sodnik zaradi simulacije pokazal rumeni karton.

Celjski trener Dušan Kosić je zmagal v Ljubljani. FOTO: Leon Vidic

Ob koncu tekme so bili domači vseeno blizu izenačenju, toda v 82. minuti sta se ob dveh poskusih Olimpije iz bližine najprej izkazala vratar Rozman, potem pa je z golove črte žogo izbil še Amadej Brecl. Olimpija je imela sicer v zadnjih minutah premoč, Celjanom pa je uspelo obdržati mrežo nedotaknjeno in se veseliti treh velikih točk.

Muri nočni dvoboj

Ob 21.30 se je začela tekma med Muro in Taborjem. Prestavljena je bila za uro in pol, ker zaradi zastoja na primorski avtocesti Sežanci niso uspeli pravočasno priti na tekmo. Nočne razmere so bile bolj pogodu gostiteljem, ki so zmagali s 3:2. Kazalo je na lahko delo gostiteljev, ki so po 33. minutah vodili z 2:0, a Primorci so se vrnili in izenačili v 54. minuti. Mož odločitve je bil najboljši strelec Luka Bobičanec, ki je zadel v 76. minuti. Tudi Mura še ima možnosti za osvojitev naslova, za Olimpijo zaostaja za devet točk. Do konca sezone je prav toliko tekem.

Luka Bobičanec je junak Mure. FOTO: PLTS

Nogometni vikend v Sloveniji se bo končal v nedeljo ob 20.30, ko bo Maribor gostil Aluminij.