OBLJUBLJA

Clintonova bo v javnost spravila podatke o vesoljcih

Objavljeno 11. maj 2016 16.31 | Posodobljeno 11. maj 2016 16.33 | Piše: STA, Mo. S.

Prepričana je, da ameriška vlada skriva prave informacije o neznanih letečih predmetih.

Hillary Clinton.

NEW YORK – Demokratska predsedniška kandidatka Hillary Clinton ima zagotovljene glasove dela ameriških volivcev, ki so prepričani, da neznani leteči predmeti (NLP) obstajajo skupaj z vesoljci, ki jih vozijo, in da ameriška vlada veliko ve o tem, vendar skriva prave informacije. Clintonova ne pravi, da verjame v vesoljce, vendar pozna tematiko.

Za NLP naj bi jo navdušil šef njene kampanje John Podesta, sicer stari washingtonski insajder, ki je bil v vrhu administracije Billa Clintona in Baracka Obame. Obama je leta 2008 vprašanja o NLP gladko zavračal in jih vzel kot šalo, Clintonova pa se sploh ne šali, ko govori, da bo odprla vse vladne kartoteke, ki jih bo lahko, brez razkritja državnih skrivnosti.

Skrivnostno območje 51

V ZDA obstajajo teorije zarote, da je v puščavi na zahodu države pred desetletji strmoglavila vesoljska ladja, ameriška vlada pa jo skupaj z ostanki vesoljcev skriva na tako imenovanem območju 51 v Nevadi. Tam je tudi skrivnostno zračno oporišče, ki se mu navadni zemljani ne smejo približati. Razlog je verjetno v tem, da tam razvijajo sodobno vojaško tehnologijo, denimo za radarje nevidna letala.

Clintonovo je o tem v šali vprašal voditelj zabavne večerne oddaje na ABC Jimmy Kimmel in odgovorila je, da ne ve, kaj točno je res in kaj ni. Vendar pa kroži toliko zgodb, tako da se ji zdi neverjetno, da bi bile le plod domišljije nekoga. Clintonova pravi, da ne ve, ali so vesoljci res obiskali naš planet in ali sploh obstajajo. Obljublja pa, da bo informacije o tem kot predsednica spravila v javnost.

Verniki v NLP so navdušeni in govorijo o Clintonovi kot prvi o »kandidatki E. T.«. To bi pomenilo nekaj takšnega kot »zunajzemeljski«, izraz pa je zaslovel s filmom o vesoljčku E. T. Njena pripravljenost, da ne zavrne ugibanj o NLP, ni posledica nabiranja političnih točk, saj kar 63 odstotkov Američanov v te pojave ne verjame.

Deli s prijatelji