IZAJAVA

Vodušek zanika krivdo in trdi, da je bila aretacija načrtovana

Objavljeno 15. avgust 2012 12.08 | Posodobljeno 15. avgust 2012 15.40 | Piše: Mi. S., STA

»Ne vem točno, kdo je te dokumente odnesel iz Rhydcona ali Uniorja, vendar se mi zdi zelo skrb vzbujajoče, da policija preiskuje in išče domnevne vire, in to naše novinarske.«

LJUBLJANA – Lastnik Info TV Vladimir Vodušek je v odzivu na današnjo preiskavo celjskih kriminalistov na območju Zreč dejal, da so ti v Uniorju preiskovali domnevni vir razkritih dokumentov o poslovanju podjetja. Dogajanje se mu zdi problematično predvsem z vidika medijske svobode. Kot pravi, pa gre proces v neke vode, ki nimajo zveze z njegovo aretacijo.

Vodušek je v izjavi za medije pojasnil, da je do preiskave je prišlo zato, ker je direktor Rhydcona Vinko Stiplovšek pred dnevi podal kazensko ovadbo enega od direktorjev za investicije v Uniorju. »Ne vem točno, kdo je te dokumente odnesel iz Rhydcona ali Uniorja, vendar se mi zdi zelo skrb vzbujajoče, da policija preiskuje in išče domnevne vire, in to naše novinarske,« je povedal.

Česa policija ne preiskuje?

Kot je izpostavil Vodušek, policija išče vire, ne preiskuje pa dejstva, da je Unior izdajal dokumente in fiktivne račune, na podlagi katerih mu je Rhydcon izplačeval gotovino. Dokumenti, ki jih je pridobil Vodušek, namreč po njegovih besedah dokazujejo, da naj bi šlo za okrog 150.000 oziroma 200.000 evrov gotovine, ki jo je Rhydcon pozneje dal predsedniku uprave Uniorja Gorazdu Korošcu.

Policija prav tako ne preiskuje tega, kako je Korošec prišel do petih stanovanj v Mariboru in Zrečah, dveh apartmajev na Rogli ter 18.000 delnic Uniorja, in tudi ne tega, kako je do apartmajev na Rogli prišel Stiplovšek, je prepričan Vodušek.

Preiskovati bi morali gospodarski kriminal v Uniorju

Vodušek meni, da se po njegovem primeru lahko vsakemu novinarju, ki bi v Sloveniji pridobil dokumente o nepravilnostih v podjetjih, zgodi, da bo aretiran oziroma kazensko ovaden zaradi nezakonitega pridobivanja dokumentacije.

Skrajno skrb vzbujajoče pa se Vodušku zdi tudi to, da se ob vsem tem stalno ponavljajo tudi laži oziroma netočnosti, ki sta jih policija in državno tožilstvo napisala v kazenski ovadbi oziroma zahtevi za preiskavo, namreč, da naj bi on zahteval denar od Uniorja. Po njegovih besedah bi se pristojni organi morali lotiti predvsem preiskovanja gospodarskega kriminala v Uniorju.

Razmišlja o tožbi

Ob tem je pojasnil, da resno razmišlja o kazenskih ovadbah Korošca, Stiplovška ter odvetniško družbo Gregorovič in Pungartnik zaradi lažnega navajanja dejstev.

Od Korošca in Stiplovška naj bi sicer Vodušek zahteval 350.000 evrov v gotovini ali odkup njegovih terjatev v višini 160.000 evrov. Kot tretjo možnost naj bi jima ponudil, da z njegovim podjetjem skleneta pogodbo o oglaševanju, vredno 360.000 evrov. Vodušek krivdo vseskozi zanika in pravi, da je šlo za poslovne dogovore, njegova aretacija pa je bila načrtovana.

Deli s prijatelji