NEURJE

Po hudem ponedeljku: kaj naj storijo zavarovanci

Objavljeno 30. julij 2013 15.30 | Posodobljeno 30. julij 2013 15.30 | Piše: STA, T. L.

Zavarovalnice začele popise škode, višina škode bo znana v naslednjih dneh.

Na Slovenski cesti v Ljubljani.

LJUBLJANA, MARIBOR – Potem ko je državo v ponedeljek prizadelo neurje z močnim vetrom, ki je med drugim odkrival strehe in podiral drevesa, so začele intenzivno delati tudi zavarovalnice. Te so namreč začele popisovati škodo na terenu, medtem ko ocene o škodi še ne morejo podati. Prve ocene škode bodo znane v prihodnjih dneh, po opravljenih ogledih na terenu.

 

Kaj storiti: nasvet zavarovancem

V zavarovalnicah zavarovancem svetujejo, naj v primeru naravnih nesreč najprej zavarujejo človeška življenja, potem pa, če je to mogoče, nastalo škodo fotografirajo in začnejo sanacijo na objektih, da preprečijo nadaljnjo škodo. Nato naj škodo prijavo, do prihoda cenilca pa naj ohranijo dokazila o nastali škodi.

Zavarovalnica Triglav

Kot so sporočili iz največje slovenske zavarovalnice, Zavarovalnice Triglav, imajo na terenu okrepljene ekipe cenilcev. Natančnejše ocene škode bodo znane po ogledu terena v prihodnjih dneh, zato o višini škode zdaj še ne morejo govoriti. Zavarovanci Zavarovalnice Triglav lahko škodo prijavijo prek spletne strani www.triglav.si ali brezplačne številka 080 555 555. Škodo na vozilih pa lahko prijavijo tudi s pomočjo brezplačne mobilne aplikacije. Oškodovanci se lahko za pomoč pri prijavi škode obrnejo tudi na svojega zavarovalnega zastopnika, na najbližje predstavništvo oziroma zastopniško pisarno ali na sedež območne enote Zavarovalnice Triglav.

Tako kot v Zavarovalnici Triglav tudi v Zavarovalnici Maribor ocene o škode še ne morejo podati. V mariborski zavarovalnici večji del prijav škode še pričakujejo, in sicer danes in v sredo.

Zavarovalnica Maribor

Kot so zapisali v Zavarovalnici Maribor, je treba škodo na premoženju prijaviti takoj, ko je to mogoče. Škodo na ožjem premoženju (hiši, stanovanju in opremi) lahko zavarovanci prijavijo prek spleta na http://www.zav-mb.si/prijava-skode/spletna-prijava-skode/ ali na brezplačno telefonsko številko 080 1921. Oškodovanci se lahko za pomoč obrnejo tudi na zastopnika, s katerim so sklenili zavarovanje.

Adriatic Slovenica

Tudi v zavarovalnici Adriatic Slovenica še nimajo ocene o nastali škodi, saj danes prihajajo šele prve prijave, ne gre pa za škode večjih razsežnosti.

Precej prijav škod si obetajo zaradi izjemno močnega, a kratkotrajnega vetra na Obali, ki je poškodoval plovila, prijave škod pa pričakujejo tudi zaradi vetra na strešnih kritinah in zaradi padcev dreves, odlomljenih vej in padajočih delov streh, ki so poškodovali avtomobile.

Zavarovanci lahko škodo prijavo na spletni strani http://www.adriatic-slovenica.si/skodni-portal, na vseh poslovnih enotah in pri zastopniku, s katerim so sklenili zavarovanje.

Deli s prijatelji