Kopitar izključen: med gledalce izstrelil pak

Objavljeno 27. maj 2013 09.28 | Posodobljeno 27. maj 2013 09.28 | Piše: A. L.

Kopitar: Sedma tekma bo težka, imamo pa prednost domačega terena.

Anže Kopitar v akciji.

SAN JOSE – Hokejisti moštva San Jose Sharks so v šesti tekmi polfinala zahodne konference lige NHL premagali aktualne prvake Los Angeles Kings z 2 : 1 in tako izsilili odločilno sedmo tekmo, ki bo v torek v Staples Centru v Los Angelesu.

Ekipi tako nadaljujeta obrambo domačega ledu; San Jose je dobil vse tri tekme v domači dvorani HP Pavilion, že 13 tekem pa so v Los Angelesu nepremagani prvaki na čelu s slovenskim zvezdnikom Anžetom Kopitarjem.

Vseh šest tekem je dobila ekipa, ki je prva dosegla zadetek. San Jose ga je zabil že po dobrih šestih minutah igre, ko je imel dva igralca več na ledu. Pri Kraljih sta bila izključena Mike Richards zaradi zadrževanja s palico in Anže Kopitar zaradi namernega izbijanja ploščka med gledalce. Zadel je Joe Thornton, na 2 : 0 je v drugi tretjini povišal T. J. Galiardi, edini zadetek za goste pa je prav tako v drugem delu igre dosegel Dustin Brown.